Шлях довжиною в століття

У пошуках, трудах приходять дати,
Як поклик до натхнення та ідей.
Є чим пишатися і є нам що згадати,
Святкуючи 100-річний ювілей!

29 вересня 2017 року Харківський кооперативний торгово-економічний коледж у колі  справжніх друзів відсвяткував своє сторіччя. У цей сонячний привітний день навіть осінь уповільнила свою прохолодну ходу, зігріта посмішками добрих друзів, радістю довгожданої зустрічі та теплими словами найщиріших побажань.

Цього дня студентів і випускників, викладачів і ветеранів праці, почесних гостей і давніх  друзів Харківського кооперативного об’єднало бажання разом відзначити непересічну подію – 100-річчя коледжу.

Свято відчувалося в усьому: в холі гостей привітно зустрічали радісно збентежені студенти, приміщеннями коледжу линули чарівні звуки саксофону, біля музейної експозиції згадували події минулих років ті, чиї імена вписані в історію коледжу, актову залу наповнив святковий гамір, у якому злилися радість зустрічей та останні приготування до концерту.

Почуття непідробного патріотизму охопило залу з перших хвилин святкового дійства, лейтмотивом якого стала любов до Батьківщини, рідної землі й рідного коледжу. Такий урочистий тон святу задав студентський хор, у виконанні якого прозвучав державний гімн  і пісня-зізнання Україні в любові.

А далі ведучі концерту – Олена Юріївна Моренко та Максим Шемчук – повели присутніх стежинами історії Харківського кооперативного, відтвореної у презентації-літописі подій від заснування торговельної школи 1917 року до сьогодення.
Перше слово привітання натхненно й емоційно пролунало з вуст директора коледжу Катерини Петрівни Вініченко.
Щиро привітав присутніх голова Правління спілки споживчих товариств «Кооперація Харківщини» Юрій Дмитрович Яковенко, чиє партнерство та підтримка нашого коледжу – найкраще втілення кооперативної ідеї.
З глибокою пошаною присутні слухали  вітальну промову Миколи Григоровича Остапчука, котрий очолював кооперативний технікум з 1980 по 2003 рік.
Зала дякувала ветеранам праці, чиї імена вписані у літопис коледжу і чиї традиції зберігаються й примножуються нащадками.
Урочисто й зворушливо пролунали слова благословення усім причетним до ювілею, сказані отцем Василієм, кліриком Жено-Мироносицького храму.

На святі були присутні почесні гості, які привітали колектив коледжу з ювілеєм, відзначивши натхненну творчу працю його представників.

Церемонію нагородження відкрив Труш Олександр Олегович, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

Труш О. О., заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.
Скиба А.О., Кащавцева Л.Г., Бочарова Н.С., Кухтіна І.М., Уманець І.М., Менткевич О.М.

З теплими словами звернулася до колективу коледжу  Войнаш Лідія Герасимівна, директор Департаменту кадрової політики, освіти і науки Укркоопспілки, директор навчально-методичного центру «Укркоопосвіта».

Войнаш Л. Г., директор Департаменту кадрової політики, освіти і науки Укркоопспілки, директор навчально-методичного центру «Укркоопосвіта».
Овечкіна Л.В., Неонета О.В., Тугай С.І., Моренко О.Ю., Назаренко С.В.

Заслужені нагороди вручили викладачам і співробітникам Яковенко Ю.Д., голова Правління спілки споживчих товариств «Кооперація Харківщини» та Кодацька О.О., голова Харківської обласної профспілкової організації працівників споживчої кооперації.

Яковенко Ю.Д., голова Правління спілки споживчих товариств «Кооперація Харківщини», Кодацька О.О., голова Харківської обласної профспілкової організації працівників споживчої кооперації.
Іванчук С.І., Рибак І.Л., Гапоненко Ю.В., Кобилка М.С., Гончар В.Ф.

Чудове привітання колективу коледжу приготував Нестуля Олексій Олексійович, ректор Полтавського університету економіки та торгівлі, професор, доктор історичних наук.

Від імені великого друга  і нашого мецената, засновника іменних стипендій фундаторів споживчої кооперації  Вячеслава Борисовича Блізняка коледж вітала його онука Матвєєва Катерина, студентка ХНУ імені В.Н.Каразіна.

Окрема сторінка ювілейного літопису була присвячена досягненням випускників коледжу. Успішні політики й бізнесмени, держслужбовці й кооператори, бренд-шефи найкращих ресторанів, вони є гордістю Харківського кооперативного.

Від імені всіх випускників рідний коледж  привітав Кудрявцев.В.Є., Генеральний директор державної установи «Комбінат «Світанок», заслужений працівник промисловості України, член Колегії Держрезерву України.

Окрасою ювілейного святкового дійства стали виступи найталановитіших студентів та випускників нашого коледжу.

Хореографічний колектив «Експресія». Композиція «Ласкаво просимо»
Ансамбль «Родзиночка». Танець «Плескач».
Ярослав Іващенко. «Чорнобривці».
Марія Єна та Богдан Коваленко. Святковий вальс.
Ірина Прокопенко. «Намалюю тобі зорі…»
Ірина Васильєва та колектив «Експресія». «За лісами-горами…»
Яскравим фіналом свята став гімн нашого коледжу у виконанні студентського хору під керівництвом С.П.Бєляєва.

100-річний ювілей Харківського кооперативного став святом, що поєднало історію й сьогодення, стало покликом до майбутніх звершень.

Наснаги й творчих злетів нам усім у нашій альма-матер!

Т.В.Лавренко