Екскурсія до Балаклії майбутніх фахівців з туризму

Туристи — люди невгамовні: їх хлібом не годуй, тільки дай куди-небудь поїхати, на щось подивиться та новенького дізнатися. Такі  й студенти, що обирають професію туризм.  Вони залюбки подорожують будь-якими маршрутами, навіть якщо це не п’ятизіркові готелі та комфортабельні автобуси!

Цього тижня відбулася саме така бюджетна екскурсія. Всі учасники відчули себе ведучими відомої програми «Орел і решка» — тільки нам не випала золота картка… Проте це ніяк не зіпсувало ані настрій, ані отримані враження. Тим більше що відбувалася вона у незвичний спосіб та в доволі цікавому складі.

На екскурсії були присутні студенти двох вищих навчальних закладів – Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова та Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу на чолі з к.г.н., доцентом Поколодною Марією Миколаївною, а також вихованці гуртка «Пішохідний туризм» та «Юні екскурсоводи» ЦДЮТ №2 зі своїм керівником Поповим Миколою Михайловичем та педагогом-організатором ЗОШ № 54  Крикун Іриною Вікторівною.

Діставатися до міста Балаклія туристам довелося електропотягом. Слід зауважити, що дехто з учасників заходу користувався ним уперше в житті!!! Шлях не короткий, проте сумувати нам було ніколи – грали на гітарі та підспівували, «грали» на музичній колонці та, звісно ж, не обійшлося без традиційних ігор «Хто я?» та «Контакт».

На екскурсії  ми відвідали Балаклійський краєзнавчий музей та Балаклійську станцію юних натуралістів. І тут відразу згадується відомий вислів: «Світ не без добрих людей», бо саме завдяки таким людям  — співробітникам цих двох закладів і відбулася наша екскурсія! Але про все за порядком.

Першим екскурсійним об’єктом виступив Балаклійський краєзнавчий музей, який гостинно відчинив нам свої двері у власний вихідний завдяки тим самим добрим людям, професіоналам своєї справи і справжнім патріотам міста Балаклія – в.о. директора Кулинич Тетяні Борисівні, ст. науковому співробітнику  Бирка Світлані Олександрівні, мол. науковому співробітнику Федоренко Олені Дмитрівні.

У музеї  екскурсанти ознайомилися з археологічною спадщиною та етнографічними особливостями Балаклійщини, різними історичними періодами її розвитку, трагічними подіями Голодомору, подвигами воїнів, партизанів та місцевих жителів за часів Другої світової, воїнів-афганців та героїв АТО, прослухали неймовірно красивий спів «українського соловейка» — відомої співачки, яка народилася в цьому місті, Оксани Андріївни Петрусенко, яка є неперевершеною виконавицею партії Наталки в опері Миколи Лисенка. Саме ця партія принесла Оксані народну славу. Її виконання, на думку знавців, є шедевром вокальної творчості і наразі не було перевершене. Її життю та творчості присвячені окремі зали музею.

Другий екскурсійний об’єкт взагалі є унікальним. Ніхто з присутніх навіть не міг уявити,  що такі заклади бувають та функціонують так ефективно і різнопланово, а називається він Балаклійська станція юних натуралістів, яка  одночасно є і частиною природно-заповідного фонду держави – «Юннатівська пам’ятка природи місцевого значення». Юннати (скорочення від юні натуралісти) — це вихованці гуртків закладу, які люблять природу і прагнуть до її глибшого вивчення та розуміння, а допомагають їм у цьому їх талановиті небайдужі педагоги та чудово організована матеріально-технічна база станції, з якою нам випала нагода ознайомитися під час екскурсії, майстерно проведеної (до речі,  також у свій вхідний день) її співробітником Пурдею Ігорем Миколайовичем. Екскурсантам були показані численні доглянуті вольєри з пернатими, серед яких як українські, так і  закордонні представники: голуби, цесарки, качки-мандаринки, павич і навіть  два страуси!

Потім наша екскурсія проходила вже в приміщенні станції, де в добре організованих музейних вітринах зберігаються численні цікаві природничі  експонати, про кожний з яких Ігор Миколайович міг розповісти цілі історії, проте наш час добігав кінця, і ми, подякувавши йому, пішли до залізничного вокзалу. Дорога додому пробігла так само весело, а підрахувавши власні загальні витрати на екскурсію, всі ще звеселіли. Як у справжній програмі «Орел і решка» повідомляємо, що витрати склали лише 8 грн. за проїзд зі студентським квитком електричкою  та 11 грн. маршруткою від вокзалу до міста, а всі екскурсії добрі люди провели для студентів та дітей безкоштовно!!!

Робіть добро і ви, як ці люди,   і воно точно до вас повернеться!!!

Дякуйте,  як ми щиро дякуємо всім, хто допоміг організувати цю екскурсію!

Вивчайте та любіть рідний край, бо він красивий і цікавий!

«Ставайте  справжніми професіоналами своєї справи: тільки так можливо досягти успіху», – такий наш туристський девіз!

М.М.Поколодна