Мова живе в наших серцях

Традиційним у нашому коледжі стало святкування Дня української писемності та мови. Цього року була організована декада проведення заходів, присвячених вшануванню рідного слова.

З початком тижня 7 листопада дівчата групи ТХ-125 вирішили розповісти детальніше усім студентам, викладачам та працівникам коледжу про свято – День української писемності та мови, зокрема про історію його виникнення та затвердження. Щиро звучали з уст першокурсниць заклики шанувати та збагачувати рідну мову.

7

Це була не просто інформаційна хвилинка, а також презентація випуску студентського періодичного видання «ХКТЕК-LIVE», де опублікували свої оригінальні замальовки та інтерв’ю Анастасія Колодочка (ТХ-125), Катерина Шияненко (РТБ-123), Валерія Шаптала (ТХ-124), Дар’я Шаптала (Б-256).

Кожен міг отримати конверт із висловом про українську мову і ще раз упевнитись у його величі та могутності.

8

Наступного дня студенти-першокурсники взяли участь у патріотичному квесті. Вони зранку отримали інструкцію, згідно з якою відшукували завдання і з захопленням відповідали на запитання.

5

Переможцями стали команда групи ТХ-125.

Протягом тижня викладачі української мови проводили конкурс соціальної реклами на захист української мови. Найкращою була робота групи Б-355.

9 листопада яскравою подією декади стала літературно-музична композиція «Мова живе у наших серцях». На святі були присутні директор коледжу Катерина Петрівна Вініченко, заступник директора з виховної роботи Наталія Іванівна Чепігіна, завідувач відділення Підприємництва та туризму Лариса Віталіївна Овечкіна.

Урочисто офорлена сцена, українська мелодія і вступне слово викладача української мови та літератури Лілії Геннадіївни Воротнікової налаштувала глядачів на патріотичний захід. Щиро усіх присутніх привітала Катерина Петрівна і нагородила переможців конкурсів, що відбулися.

17

Ведучі свята, студенти групи ТО-103 Марія Лісова та групи ТХ-122 Євген Гладуш, розкрили присутнім таємниці виникнення українського слова, його глибини і силу.

15

12

Зворушили серця присутніх вірші українських поетів про рідне слово, які читали студенти Даяна Голік (ТО-103) та Ангеліна Клименко (Ф-119).

Зачарували своїми дзвінкими голосами студентки Ірина Васильєва (ТО-103), Анна Агафонова (РО-221) та Діана Демедюк (РТБ-123).

11

9

Дебютом на сцені коледжу став виступ Дениса Дяченка та Олександра Гарькавця (ТХ-125). Хлопці талановито обіграли уривок із п’єси «Хазяїн».

14

Гумористичною перлиною був номер  Данііла Клімова, Нікіти Воронкіна (ТО-202) та Вачагана Арутюняна (Ф-119) про творців слов’янської азбуки Кирила і Мефодія.

13

А запалювали глядачів прекрасні танцювальні шедеври, які виконували талановиті студенти коледжу.

10

18

І на завершення свята гучно і дзвінко лунала пісня «Мова єднання», яка вже стала гімном українській мові.

16

Учасники літературно-музичної композиції

10 листопада енергійно і завзято провели радіоефір «Мова – талісман людини» Максим Шемчук (ТО-202) і Євген Гладуш (ТХ-222).

Надзвичайно важливими і відповідальними стали І етапи ХVII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика та VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

19

Заступник директора з навчальної роботи Валентина Петрівна Азовська та заступник директора з виховноїроботи Наталія Іванівна Чепігіна вітають конкурсантів

Переможці будуть нагороджені і візьмуть участь у наступних етапах.

22

Учасники конкурсів знайомляться із завданнями

Плекаймо рідну мову, любімо її і примножуймо її багатство та красу!

Лілія Геннадіївна Воротнікова, викладач української мови та літератури