Студентська рада

Студентське самоврядування – перший крок до успіху.

Це надійний старт для тих, хто хоче реалізувати себе як особистість.

Активна життєва позиція, творчість у поєднанні з цілеспрямованістю, прагнення змінити світ на краще – ось що об’єднує і надихає небайдужих студентів, учасників студентського самоврядування.

20 вересня 2018 року у Харківському кооперативному торгово-економічному коледжі відбулася студентська звітно-виборча конференція.

На порядку денному були такі питання:

 1. Вибори голови студентської ради.
 2. Висунення виборних представників з числа студентів, які мають право брати участь у виборах директора Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу.
 3. Звіти секторів студентської ради за минулий навчальний рік.

Весь дружній колектив коледжу з нетерпінням чекав на результати виборів голови студентської ради. Всі кандидатури були достойні: Васильєва Ірина, студентка групи ТО-303, Голубятніков Олександр, студент групи ТХ-227, Кухарський Микита, студент групи РО-323.

За результатами виборів головою студентської ради стала Ірина Васильєва!

25 вересня відбулося засідання оновленої студентської ради. На підставі пропозицій від студентів було вирішено внести такі зміни до організації роботи студентської ради на поточний 2018-19 н.р.:

 1. Продовжити діяльність активу коледжу в усіх нищезазначених напрямах діяльності.
 2. Закріпити за кожним центром викладачів-координаторів:

Старостат, академічний центр – Овечкіна Л.В., Моренко О.Ю.
Центр генерації ідей – Чепігіна Н.І.
Науковий центр – Неонета О.В.
Центр благодійності – Менткевич О.М.
Творчий центр – Біляєв С.П.
Спортивний центр – Коваль В.М., Посипайко А.О.
Соціально-побутовий центр – Шершнева А.М.
Прес-центр – Москаленко О.В.

Голова студентської ради коледжуВасильєва Ірина (на фото по центру),
ЗаступникКухарський Микита (на фото ліворуч), Секретар з організаційних питаньЛісова Марія (на фото праворуч).

Студентська рада

Координатор студентської ради
Оксана Миколаївна Менткевич
викладач
Голова студентської ради
Ірина Васильєва
студентка групи ТО-303

Голова студентської ради ХКТЕК Васильєва Ірина стала переможцем у номінації «Студент вищого навчального закладу І-ІІ рівнів акредитації» районного етапу міського конкурсу «Молода людина року -2018», проведеного Управлінням у справах сім’ї та молоді Харківської міської ради.

Ця перемога ще раз підтверджує, що в Харківському кооперативному торгово-економічному коледжі навчаються найкращі студенти.

Вітаємо! Саме таким має бути лідер студентства!

Кредо студентської ради коледжу – активність, творчість, наполегливість.
Чим живе і що хоче досягнути в своєму житті теперішній студент?
Щоб це зрозуміти, члени студентської ради діляться своїми планами на майбутнє.

Академічний центр

Знання дорогоцінні як шлях до самореалізації

Ми знаємо, що на першому місці у нас – навчання, тому хочемо допомогти кожному в освоєнні навчальних предметів, протягнути руку підтримки тим, хто відстав у навчанні, а також удосконалити зв’язки між студентським і викладацьким складом, урізноманітнити і зробити їх цікавими. Але плануємо і робимо це не для звітності, ми бажаємо повною мірою здобувати необхідні знання задля опанування обраною спеціальністю і залучити до цього всіх студентів коледжу.

Центр генерації ідей

У нас є безліч ідей, ми енергійні, амбітні та активні

Ми прагнемо вирішувати свої проблемні питання самостійно, але з допомогою адміністрації коледжу. Ми маємо активну позицію в житті нашого навчального закладу. Ми здатні об’єднати навколо себе однодумців для організації спільних справ.

Творчий центр

Жити цікавим різностороннім життям

Наш коледж славиться не лише як достойний навчальний заклад – це відомий центр творчості, осередок талантів – зірок, які яскраво спалахують на концертах та зривають шалені оплески,  даруючи тепло і радість глядачам. Ми беремо участь в організації та проведенні різних заходів, генеруємо  творчі ідеї у традиційних святах. А для цього пильно стежимо за календарем, щоб не  проґавити жодного: День Учителя… Ви звикли бути на виду, ви талановитий і креативний? Тоді на ваші ідеї чекає наш культурний центр – місце, що, як магніт, притягує творчих і небайдужих до мистецтва!

Соціально-побутовий центр

Чистота – це запорука здоров’я! Порядок – це принцип чистоти!

Наш коледж – сучасний навчальний заклад, тож бажаємо бачити його охайним та привабливим, щоб кожен, хто переступив його поріг зрозумів: тут живуть і навчаються небайдужі старанні студенти. Наш сектор займається проведенням оглядів-конкурсів на кращий кабінет коледжу, благоустроєм території, організацією чергувань, проведенням бесід про загальні санітарно-гігієнічні вимоги, про необхідність збереження майна.

Приєднуйтесь до нас – разом ми зробимо більше!

Центр благодійності

Жодного дня  без добрих справ!

Розділити чужий біль, підтримати та допомогти в подоланні самотності, замкнутого життя – такі принципи сповідуємо у своїй роботі і закликаємо небайдужих стати учасниками добрих справ, турбуючись про воїнів АТО, опікуючись вихованцями підшефних дитячих закладів. Якщо ви бажаєте стати учасником нашої команди, не вагайтеся, приходьте. Розкрийте свої серця тим, хто потребує вашої уваги, простих слів підтримки. Не будьте байдужими!

Центр спортивно-масової роботи

 

Зі спортом по життю

Вважаємо, що спорт підвищує працездатність, сприяє кращому засвоєнню навчальних предметів, а також гартує характер, дисциплінує, дарує енергію і гарний настрій. Ми закликаємо всіх студентів до активного способу життя, відвідання спортивних секцій та гуртків, участі в змаганнях – у вас з’явиться можливість реалізувати свої фізичні здібності не тільки на спортивних майданчиках  коледжу, але й міста, країни. Хочеш стати найкращим —  не лінуйся. Спорт – це сучасно!

Прес-центр (інформаційний центр)

Хто володіє інформацією – той володіє світом

Поінформований – значить озброєний, а ми прагнемо, щоб кожен студент був поінформований про все, що відбувається в стінах рідного коледжу. Про всі цікаві події ви зможете дізнатися із підготовлених нами радіопередач, із випусків стінгазет. Спільно із бібліотекою ми залучаємо студентів до читання, обговорення та передплати газети «Вісті…». Ми не тільки допомагаємо оперативному поширенню необхідної інформації, але й отримуємо шанс стати більш дійовими та організованими.

Будемо раді вітати активних та небайдужих до наших ініціатив.

Науковий центр

Наука — це життя!

Студентське наукове товариство коледжу створено з метою широкого залучення до науково-дослідної роботи студентів всіх форм навчання. Основною метою діяльності студентського наукового товариства є: створення умов для виявлення і розвитку молодими спеціалістами своїх науково-дослідних здібностей та інтересів, підтримка в їх реалізації, а також участі у виконанні науково-дослідних робіт, програм та інших спільних інтересів.

Ми прагнемо вирішувати свої проблемні питання самостійно,
але з допомогою адміністрації коледжу.
Ми маємо активну позицію в житті нашого навчального закладу.
Ми здатні об’єднати навколо себе однодумців для організації спільних справ.
У нас є безліч ідей, ми енергійні, амбітні та активні!

Із Положення про студентську раду

Положення про студентську раду Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу розроблене відповідно законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про об’єднання громадян», «Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні», «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді України», положення про державний вищий навчальний заклад, Положення про студентське самоврядування у вищих навчальних закладах, наказів, інструкцій та розпоряджень Міністерства освіти і науки України з питань виховання студентської молоді, Статуту Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу.

Мета і завдання студентської ради коледжу

1. Студентська рада коледжу функціонує з метою забезпечення виконання студентами своїх обов’язків та захисту їх прав і сприяє гармонійному розвитку особистості студента, формує у нього навички майбутнього молодшого спеціаліста.

2. Діяльність студентської ради коледжу спрямована на якісне навчання, виховання духовності й культури студентів, зростання у студентської молоді соціальної активності та відповідальності за доручену справу, на максимальне виявлення й реалізацію творчих здібностей студентів, формування моральних якостей, підвищення ініціативи кожного.

3. Основні завдання органів студентського самоврядування:

 • забезпечення і захист прав та інтересів студентів; — забезпечення виконання студентами своїх обов’язків;
 • сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
 • створення різноманітних студентських гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами;
 • організація співробітництва із студентами інших вищих навчальних закладів освіти і молодіжними організаціями;
 • безпосередня участь студентів у реалізації державної молодіжної політики;
 • забезпечення інформаційно-молодіжної, правової, психологічної допомоги студентам (спільно з відносними службами);
 • залучення студентів до трудової діяльності з самообслуговування у вільний від навчання час;
 • забезпечення навчальної і трудової дисципліни студентів, оперативне реагування на їх порушення;
 • забезпечення збереження майна коледжу;
 • активна участь в організації ремонту і підтримки у необхідному стані приміщень та обладнання коледжу;
 • організація чергування студентів по коледжу;
 • залучення студентів до художньої самодіяльності, студентських наукових товариств, спортивних секцій;
 • створювання загону охорони порядку;
 • пропаганда здорового способу життя, запобігання вчиненню студентами правопорушень, вживанню ними алкоголю, наркотиків, палінню та ін.

Права і обов’язки студентської ради коледжу

1. Члени студентської ради коледжу мають права та обов’язки, якими наділені студенти вищих навчальних закладів України згідно із законодавством та відповідно до Статуту коледжу, цього Положення.

2. Студентська рада коледжу має право звертатися до адміністрації відділення та адміністрації коледжу з пропозиціями і заявами, пов’язаними з вирішенням завдань, передбачених основними напрямами діяльності студентського самоврядування, одержувати інформацію з питань, що відносяться до їх компетенції.

3 Голова студентської ради коледжу має право бути обраним до педагогічної ради коледжу на умовах, передбачених Статутом коледжу.

4. Голова студентської ради коледжу є членом ради навчального закладу з виховної роботи.

5. Обов’язки студентської ради коледжу:

 • чітко дотримуватися цього Положення;
 • виконувати рішення і вимоги студентського самоврядування, що спрямовані на досягнення мети і вирішення завдань організації.

6. Члени студентської ради коледжу з метою виконання своїх обов’язків мають право:

 • отримувати інформацію щодо господарської і фінансової діяльності коледжу;
 • знайомитися з перспективними і поточними планами роботи коледжу;
 • звертатися до директора і його заступників з питаннями щодо діяльності коледжу і вносити свої пропозиції;
 • брати активну участь та ініціювати перевірки роботи підприємств громадського харчування, бібліотек та ін.;
 • голова студентської ради та його заступник мають право першочергово прийому директором коледжу.

Права та обов’язки адміністрації коледжу щодо взаємодії з органами студентського самоврядування

1. Адміністрація коледжу має право:

 • отримувати інформацію про діяльність органів студентського самоврядування (плани, звіти, копії протоколів засідань, інформацію про поточну діяльність тощо);
 • скликати позачергові загальні збори чи конференцію студентів у випадках недотримання органами студентського самоврядування Статуту коледжу та Положення про органи студентського самоврядування у коледжу;
 • брати участь через своїх представників із дорадчим голосом у заходах, що проводять органи студентського самоврядування (загальних зборах, конференціях, засіданнях виконавчих органів тощо).

2. Адміністрація коледжу зобов’язана:

 • створити умови, необхідні для ефективної діяльності органів студентського самоврядування: забезпечити приміщенням, обладнаним відповідними меблями, оргтехнікою, телефонним зв’язком, нтернетом тощо;
 • інформувати органи студентського самоврядування про важливі рішення, які стосуються життєдіяльності студентів коледжу;
 • надавати за можливості інформаційну, правову, психологічну, фінансову, матеріальну та інші види підтримки для розвитку студентського самоврядування у коледжі.

Сохранить

Комментарии запрещены.