День пам`яті героїв Крут

тридцять мучнів українців,
славних, молодих…
П. Тичина

Традиційно 29 січня студенти нашого коледжу згадують події далекого 1918 року. Тоді холодного січневого дня біля залізничної станції Крути відбувся оборонний бій українського війська проти російської ­ більшовицької армії.  Серед українських захисників переважно були студенти, гімназисти та курсанти, які власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

Для груп першого курсу викладачем історії Неонетою Ольгою Володимирівною були проведені години спілкування, організований перегляд художнього фільму «Крути 1918», а для групи Т-107 проведена зустріч з завідувачем сектору відділу науково-освітньої роботи Харківського історичного музею Богданом Івченком.  Під час лекції особливий  інтерес студентів викликала розповідь про тих учасників бою, які згодом жили у Харкові, — Юрія Вороного та Валентина Отамановського.

Такі зустрічі поглиблюють історичні знання, формують почуття патріотизму і шанобливе ставлення до героїчного минулого нашої держави.

О.В. Неонета