Заняття на виробництві: сподівання і можливості

Напередодні практики в рамках новоствореного цикловою комісією харчових технологій та ресторанного бізнесу проєкту «Заняття на виробництві: сподівання і можливості» для студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» було проведено заняття в кондитерському цеху ресторану «Слобідська садиба».

Кондитерський бізнес має шалену популярність. Кожен ресторан намагається додати до свого меню вишукані кондитерські страви та авторські десерти, які підкреслюють індивідуальність закладу.

Проте щоб торти та тістечка виходили неймовірно смачними, потрібне якісне професійне обладнання та вміння ним користуватись.

Студенти груп ГРС-228, ГРС-230 під керівництвом викладача технологічних дисциплін Т. О. Шамаріної на практичному занятті з теми «Вивчення будови та правил експлуатації устаткування кондитерського цеху» опановували роботу з тепловим обладнанням, таким як конвекційна піч Smeg ALFA 241XM, подова піч, що максимально зберігає аромати продукції. Крім того, студенти побачили в дії тістомісильні машини GoodFood SM20T2V збивальні машини, дозатор-наповнювач для крему і начинки DFA , міксер планетарний Suhini SH-SM6.8GR та холодильне обладнання – шафу шокової заморозки ICEMAKE ATT 05, холодильну шафу UBC SUPER LARGE AB.

Під час заняття студенти дійшли висновку, що варто дуже обережно підходити до вибору оснащення, адже погана якість, слабка потужність або серйозна несправність може призвести до порушень технологічного процесу, в результаті яких втрачаються не тільки органолептичні якості продукції, а й економічні показники прибутку.

Кухня-лабораторія коледжу є своєрідним проєктором реалій виробничого середовища. Під час лабораторних робіт студенти формують уміння і навички практичного застосування базових теоретичних знань, що мають професійну спрямованість. І саме такі заняття в коледжі допомагають опанувати тонкощі кулінарно-кондитерської справи, адаптуватись на виробництві та застосовувати отримані знання у подальшій професійній діяльності.

Циклова комісія харчових технологій
 та ресторанного бізнесу