Нескорений Майдан

Борітеся – поборете!
Вам бог помагає!
 Тарас Шевченко

20 лютого – важлива дата для всієї України, адже цього дня ми вшановуємо пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні.  Вже вісім років минуло з тих трагічних подій, що сколихнули весь світ та змінили наше життя до і після тяжкої втрати українського народу. Найкращі сини і доньки України віддали своє життя за наше щасливе майбутнє, за наше усвідомлення себе однією нацією, що заслуговує на вільну суверенну державу.

Традиційно в Харківському кооперативному торгово-економічному фаховому коледжі проходить ряд пам’ятних заходів, приурочених річниці подій 18-20 лютого. Так студенти взяли участь в онлайн вебінарі, організованому Харківським центром молоді до Дня Героїв Небесної Сотні. Ця зустріч спонукала студентів до масштабного осмислення тих явищ і подій, які зробили можливим увесь тисячолітній рух українців до власної державності та самоусвідомлення своєї ідентичності.

Під час виховної години «Нескорений Майдан» студенти згадали зовсім юного героя Небесної Сотні Назара Войтовича – студента Тернопільського кооперативного фахового коледжу, який віддав своє життя за вільну суверенну державу. В ці дні ми згадуємо і наших харків’ян Євгена Котляра, Владислава Зубенка, Юрія Паращука.  Заради них, заради себе, заради України ми маємо  сьогодні, як ніколи, пам’ятати, якою є ціна свободи.

Не чекай мене, мамо, додому
Бо додому я вже не прийду.
Не чинив, мамо, зла я нікому,
Захищав лиш країну свою.
Не стріляв у людину я, мамо,
Бо любити ти вчила мене.
Ну а тих, хто у мене поцілив,
Людський осуд уже не мине.

Нікого не залишило байдужим відео, підготовлене студентками першого курсу спеціальності «Туризм» Кабашною Христиною та Руденко Альоною «Майдан – символ національної гідності». Дівчатам вдалося передати своє бачення та осмислення тих подій, свідками яких вони стали. На їх очах творилася історія, відроджувалася нація, будувалася історія нової України.

Завершилася зустріч хвилиною мовчання на знак пам’яті про всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України. І наче з кожного серця зараз лунають слова Василя Симоненка:

Народ мій є, народ мій завжди буде,
Ніхто не перекреслить мій народ!

Безмірна вдячність, пам’ять і пошана всім ГЕРОЯМ!

Ольга НЕОНЕТА