Знайомимося з духовною спадщиною Харківщини

З нагоди Міжнародного дня філософії викладач суспільних дисциплін Наталія Володимирівна Чумак для студентів  третього курсу спеціальності «Туризм» організувала екскурсію до Свято-Покровського монастиря на тему «Духовна спадщина Харківщини».

Свято-Покровський чоловічий монастир – духовний центр Харкова. Покровський храм є найстарішим зі збережених до наших днів споруд міста, вінцем української архітектури XVII століття. Це одна з найстаріших кам’яних споруд Харкова. Заснування монастиря було пов’язано з перенесенням в 1726 році єпископом Бєлгородським Єпіфанієм Тихорським і князем Михайлом Голіциним Архиєрейської школи в місто Харків, пізніше вона отримала статус Колегіуму. Переведена з Бєлгорода школа-семінарія іменувалася греко-латино-слов’янською, а з 1734 року – Харківським Колегіумом. Одночасно тут займалися до 500 дітей з різних станів населення Східної України. Тут працювали знаменитий філософ Г.С. Сковорода й письменник Г.Ф. Квітка-Основ’яненко.

Студенти мали змогу не тільки познайомитися з історією монастиря, але й побувати на дзвіниці Покровського храму, з якої відкривається чудова панорама міста.

Спілкування з о. Нафанаїлом дозволило подивитися на життя монастиря іншими очима та дотримати багато цікавої інформації про духовне життя людини.

Циклова комісія гуманітарних дисциплін