Свічка пам’яті про жертв Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів, найстрашніший з яких був у 1932-1933 роках.
Закликаємо 27 листопада о 16.00 долучитись до загальнонаціональної акції, засвітивши у вікні своєї домівки свічку на знак пам’яті про мільйони українців, які загинули внаслідок геноциду.

У коледжі пройшли заходи, присвячені цій скорботній сторінці українського народу.

Студенти групи ФТ-162 з викладачем історії О.В. Неонетою відвідали Харківський історичний музей ім. М.Ф. Сумцова.  Співробітник музею  історик Богдан Івченко провів для них лекцію-бесіду «Харківщина в роки Голодомору 1932-1933 років». Студенти почули вражаючі факти про тодішні події в Харківській області, про їх незворотні наслідки  та побачили оригінальні фотографії з музейних фондів.

До студентів групи Ф-161 завітала поетка Олена Пилипенко, яка читала свої вірші та  поділилася спогадами, почутими від свідків страшних подій 1932-1933 років, а також торкнулася тих подій, що відбувалися після Голодомору.

Година спілкування в групі ГРХ-132 об’єднала всіх учасників спільними почуттями гіркого смутку й світлої надії, що покоління, які усвідомлюють правду про минуле, здатні бути вільними та готовими до майбутнього. Кожен мав змогу зануритися у власні відчуття, записати усвідомлене про Голодомор на символічному аркуші-зернинці й прикріпити на одному з п’яти колосків, зображених на плакаті. Це зерна нашої пам’яті, зерна правди про минуле, що неодмінно проростуть добром.

Свого часу злочинний радянський режим зробив усе, щоб правда про Голодомор мовчала.  Але голоси свідків збереглися на папері  та у відеофайлах, і їх сьогодні почули й по-дорослому сприйняли наші першокурсники.

Запаліть свічку пам’яті про жертв Голодомору й у своєму вікні.
Хай не гасне пам’ять у серці.

Тамара Лавренко

Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии запрещены.