Шануємо народні традиції

На широкий двір,
На горах покататися,
У млинцях повалятися.

6 березня мистецьке об’єднаня «СвітАрт», вокальний гурт «Сяйво» та студенти й викладачі відділення харчових технологій та ресторанного бізнесу  організували святкування   Масляної.

«Ходім, Колодію, на нашу затію!»

У цьому році масляний тиждень збігся зі святкуванням Міжнародного жіночого дня. І недаремно! Звісно, Масляна – це час забав, розваг, гостин: зять їхав у гості до тещі, молоді подружні пари навіщали батьків та інших родичів. Але саме серед українців Масляна вважалася жіночим святом.

Протягом святкового тижня жінки збиралися гуртом і весело проводили час. Ця традиція побутувала і на Слобожанщині. Неодруженим хлопцям, іноді дівчатам, що засиділися у дівках, в’язали колодку. Найчастіше це робили заміжні жінки у перший день Масляної. Колодка – це «дрень» прикрашений квіткою, а в селі Токарівка Харківської області неодруженим хлопцям чіпляли на шию гарбуза.

Цікава традиція у нас на Харківщині на Масляну водити «козла». Рядили молодого хлопця, чіпляли йому роги, а жінки бігали з паляницями, варениками, вигукували: «Ой скочив козел». Водили «козлика» по дворах заможних господарів, щоб багатство прибувало. Чого і вам усім бажаємо!

Про всі ці традиції наші студенти мали змогу дізнатися на колежанському ярмарку.

«Масляна, Масляна, яка ти мала, — якби ж тебе сім неділь, а посту одна!» — співали слобожани.

Веселих усім свят!

(Більше фото)