День числа «Пі»

14 березня у світі відзначається одне з найнезвичайніших свят – День числа «Пі». Захід, присвячений цьому числу, пройшов і в нашому коледжі. Традиційно свято починається 14 березня о 1 годині 59 хвилин 26 секунд, що відповідає першим шести знакам числа «Пі».

Студенти прослухали  повідомлення та подивилися відеофільм про історію виникнення та традиції святкування Міжнародного дня числа «Пі»: 1987 року фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня — 3/14 — і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π = 3,1415926…

Дізналися гості свята і про те, для чого треба знати значення числа «Пі», познайомилися із неймовірними фактами, пов’язаними з ним.

У цей день прийнято вживати пироги (американське слово “pie”, тобто «пиріг» дуже схоже за написом на число «Пі»). Тож ми не стали порушувати традицію і також насолодились «математичною» їжею. Особливо вдячні за приготування символічного пирога Яні Старіковій та Анастасії Загорулько, студенткам групи ТМ-189.

Для того, щоб побачити значення цього числа для нашого світу, не потрібно бути математиком: «Пі» проявляється в усьому, що нас оточує!

Викладач математики
А.М. Переверзєва