До 205-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

12 березня в Харківському кооперативному відбулися Шевченківські читання, які зібрали шанувальників творчості Великого Кобзаря і стали справжнім святом геніальної поезії, прочитаної талановитою молоддю.

Студенти нашого коледжу по-справжньому талановиті. Вони вкотре це довели, узявши участь у конкурсі читців, присвяченому 205-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. У фіналі конкурсу виступали студенти І — ІІІ курсів: Коверя Руслана (група Ф-319), Шияненко Катерина, Худолій Катерина, Блудова Яна (група Б-357), Кузь Карина, Голік Даяна (група ТО-303), Великих Жан (група ТМ-386), Лазєбнік Дарина (група ТО-204), Петрова Анастасія (група РХ-129), Покотило Вікторія (група ТБ-158), Дробязко Анна (група ТМ-189).

Майбутні бухгалтери, фінансисти, товарознавці й спеціалісти з готельно-ресторанної справи та туризму вражали глядачів таким глибоким розумінням поезії Шевченка, таким щирим виконанням, що складалося враження, ніби на сцені студенти театральних вишів. Кожне Шевченкове слово лунало, пропущене через власну душу юних конкурсантів, і відгукувалося в серці кожного, хто здатен сприймати поезію.

Членам журі було надзвичайно складно визначити переможців конкурсу, бо кожен виступ був гідним нагороди. Дипломи учасників та сувеніри отримали всі фіналісти конкурсу. У трійку  призерів увійшли
Покотило Вкторія, нагороджена дипломом І ступеня;
Шияненко Катерина, нагороджена дипломом ІІ ступеня;
Кузь Карина, нагороджена дипломом ІІІ ступеня.

Вишукане оздоблення конкурсу створили наші мистейькі об’єднання. Учасники вокальної  студії  «Сяйво» виконали пісні на невмирущі вірші Т.Г. Шевченка — «Думи» та «Зоре моя вечірняя».  Танцювальний колектив «Перлина» по-своєму осмислив Шевченкове слово, втіливши його ідеї в хореографічній композиції. Ведучі свята — Козлов Данило та Явтушенко Іван — зуміли об’єднати всі складові програми в органічне дійство.

Формат конкурсу завжди передбачає дух конкуренції, але цього разу змагання між учасниками не було. Натомість було відчуття єднання навколо творчості Пророка українського народу, чиї полум’яні поезії звучать зараз настільки актуально, ніби написані сьогодні, а не майже два століття тому.

Т.В. Лавренко

(Більше фото від Ганни Хрипчук)