Пам’ять, що рятує: голоси правди

Історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам’ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.

22 листопада в Харківському кооперативному коледжі відбулися години спілкування до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору. Цього року вони були присвячені окремим історіям людей, на долю яких випало пережити те страшне лихоліття.

Радянський режим робив усе, щоб голоси правди про Голодомор змовкли.  Але голоси свідків збереглися на папері  та відеофайлах, і їх слухали сьогодні наші студенти, здригаючись від смутку і скорботи. Хтось збагнув масштаб пережитої Україною трагедії вперше, а хтось поділився сумними спогадами, що зберігає його родина, котру не оминуло чорне крило Голодомору.

На виховному заході в групі ТХ-130 були присутні Ю. Д. Яковенко – голова Правління Спілки споживчих товариств «Кооперація Харківщини» та її провідний спеціаліст Л.В. Лавренко. Усі разом перегорнули страшні сторінки історії народу, разом слухали голоси гіркої правди, на всіх розділили хлібину – символ нашої спільної пам’яті про пережите.

Виховну годину в групі  Ф-159 викладач історії О.В. Неонета провела разом зі студентами групи Т-205. З глибоким почуттям були прочитані вірші, пронизані болем знищуваного голодом люду;  не залишили жодного слухача байдужим і доповіді про події 1932-1933 років. Пам’ять про загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання.

Для студентів другого курсу співробітник Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова Богдан Анатолійович Івченко провів лекцію-бесіду «Харківщина в роки Голодомору». Студенти почули вражаючі факти про жахіття, які трапилися  в тоді столичній Харківській області, кількість населення якої після Голодомору зменшилася більше ніж на мільйон.

23 листопада Україна й світ вшанують пам’ять убитих Голодомором.  О 16:00,  після  загальнонаціональної хвилини мовчання,  на знак пам’яті запалають свічки на підвіконнях міських квартир і сільських будиночків.

Не дай голосам згаснути.
Запали свічку пам’яті в День вшанування пам’яті жертв Голодомору.