Фестиваль крафтового борщу «Борщ-фест — 2019»

Наше свято незвичайне, наше свято ­ кулінарне
Будем всіх ми дивувати, борщі різні готувати.

21 листопада на фестиваль крафтового борщу «Борщ-фест 2019» зібралися студенти ХКТЕК спеціальності «Харчові технології» та  наші гості –  студенти Слобожанського регіонального центру професійної освіти.

Ми всі – український народ, працьовитий, гостинний, хлібосільний. Зайдіть до українця в хату хоч на годинку – без частування господиня з господарем вас не відпустять. Борщ – це символ надійного даху, родинного тепла, сімейної злагоди й спокою. Як не можна уявити моря без води, саду без дерев, так для українців немає обіднього столу без борщу.

За умовами проведення фестиваль складався з чотирьох конкурсних турів, які оцінювалися по п’ятибальній шкалі поважним журі у складі випускників коледжу Артема Федченко, шеф-кухаря ресторану «Фелічі» та Віталія Нужного, переможця кулінарного кубку «Східний регіон 2018» в номінації «Золотий кітель, шеф-кухар», переможця Суперкубку України з кулінарії 2019 (м. Одеса),члена Української асоціації шеф-кухарів, викладача Кулінарної академії «Al.Cuisine».

Борщ варять у кожній українській родині. Він нараховує сотні рецептів: харківський, слобожанський, селянський, галицький та багато інших. А от яким має бути смачний борщ, продемонстрували наші конкурсанти в першому турі «Добрий борщик». За умовами оцінювались органолептичні показники, оформлення та подавання борщу.

Без хліба немає обіду. А без пісні – немає свята. Вокальний гурт «Сяйво» потішив усіх слухачів фестивалю хорошими українськими піснями, виконаними від щирого серця.

Другий тур – «Швидкий кухар», за умовами якого 3 учасники за 10 хвилин повинні нарізати овочі соломкою. Оцінювалися швидкість та правильність нарізки. Ох і похвилювалися конкурсанти! Але підтримка вболівальників була шаленою і дуже їм допомогла.

Третій тур – вікторина «А чи знаєте Ви…» вимагала ввід конкурсантів певних знань щедрої, як душа нашого народу, української кухні. І тут усі були на висоті, кожна команда намагалася скоріше дати відповідь, додавали багато цікавинок з історії борщу.

Четвертий тур – « Овочеве королівство» – вирізання овочів та фруктів у техніці карвінгу. Із запропонованого набору потрібно було створити композицію за 15 хвилин трьома учасниками команд. Оцінювалися техніка та складність композиції. Летіли лебеді з яблук, розквітали казкові квіти з пекінської капусти, випускали пелюстки троянди з томатів, перцю, моркви – усе вражало своєю вишуканістю та майстерністю виконання.

Наприкінці фестивалю всіх запросили до частування. Куштували, оцінювали борщі, ділились враженнями, першокурсники вже бачили себе конкурсантами у 2020 році.

Свято вдалося! Смачного вам! Борщового всім настрою!

Циклова комісія харчових технологій
та ресторанного бізнесу.