Розширюємо межі навчального процесу

Проходять роки, десятиліття, віки, люди забувають дати війн і революцій, але день, коли людина подолала земне тяжіння й підкорила космос, будуть пам’ятати завжди.  Студенти групи ТМ-193, відвідавши  Харківський планетарій, побували в прекрасному музеї космонавтики, де багато експонатів присвячено ракетобудуванню, оскільки Харків є одним із центрів ракетобудування не лише України, а й усього колишнього Радянського Союзу.

Відвідуючи музей, студенти  дізналися про першого та поки що єдиного космонавта незалежної України. 19 листопада  1997 року Леонід Каденюк у складі американської команди здійснив космічний політ на шатлі Columbia, і вперше у відкритому Космосі пролунав гімн України.

Студенти ознайомилися з цікавими експонатами музею, присвяченими ракетобудуванню та космонавтиці незалежної України. Також дізналися про єдину династію космонавтів в усьому світі — це Олександр та Сергій Волкови. Але найприємнішим було усвідомлення того, що вони наші земляки. Саме на таких історичних фактах виховується повага до досягнень вітчизняних науковців.

І наостанок була подорож заворожуючим Всесвітом, який манить та бентежить. Наша планета здається нам неосяжною, але в масштабах галактики навіть Сонце не таке вже й велике. Які сили керують нашим Всесвітом, як створюються галактики, як живуть зірки, де народжуються комети та яка доля чекає наш Всесвіт? Можливо саме після таких роздумів десь у глибинах пам’яті допитливих підлітків зародяться мрії, які з часом переростуть у бажання підкорити незвідане.

Керівник групи Н.Г. Булай