«Вступ до фаху» та «Сходи до професії». Перспективи. Сподівання. Можливості

Єдиний спосіб робити свою роботу добре — це любити її.
Стів Джобс

Саме для того, щоб студенти-першокурсники з групи ТХ-136 впевнилися в правильному виборі спеціальності, а студенти другого курсу групи ТХ-234 сформували професійний світогляд майбутнього фахівця з харчових технологій,  був проведений  спільний захід циклової комісії  харчових технологій та ресторанного бізнесу та циклової комісії загальноосвітньої підготовки.

В рамках проєкту до студентів на онлайн-конференцію завітав випускник коледжу Андрій Колесник. Староста групи, відмінник навчання, учасник двох  сезонів головного кулінарного шоу «МастерШеф», шеф-кухар, фуд-консультант на каналі СТБ, волонтер. Це особисті професійні сходи нашого гостя — в одному реченні. Але професійний  шлях, який подолав Андрій, можна вже записувати в декілька томів.

Питання «Дайте пораду починаючому кухарю»  від  Євгена Кухаря, «Яку літературу з кулінарії потрібно читати?» від Дар’ї Панасенко, «Як знайти роботу в сучасних умовах?» від Івана Бражника, «Як вийти зі складної ситуації на кухні?» від Катерини Хіленко, «На які якості звертають увагу при наборі персоналу на кухню?» від Вадима Молчанова, «З ким із відомих людей кулінарного світу знайомі?» від Максима Кривошапка  та багато-багато інших питань лунали під час зустрічі. І на кожне питання Андрій давав відповідь та поради як шеф-кухар, менеджер ресторану, небайдужа щира людина.

Цитуємо Андрія:

• Не бійтеся запитати про те, чого не знаєте, будьте допитливими та не байдужими до своєї роботи.
  • Читайте книжки «Азбука смаку», «Текстури», «Гастрофізика», які дають розуміння сприйняття їжі, розкривають сутність змін в продуктах під час теплової обробки.
  • Щоб знайти роботу, треба небагато. Ольга Мартиновська — шеф-кухаршеф-кухар ресторану, суддя «МастерШеф. Професіонали-2», входить у книгу «MOF 2017 – найкращі кухарі Франції» як найкраща жінка-іноземка шеф-кухар, з якою я познайомився під час участі в «МастерШеф» каже: «Якщо по коридору я побачу десять зачинених дверей — я буду стукати в кожні, поки мені не відчинять».
  • Я вдячний долі, що звела мене зі справжніми гуру кулінарії. Це Ектор Хіменес-Браво – суддя проєкту «МастерШеф», Володимир Ярославський — шеф-кухар, суддя проєкту «МастерШеф», один з 25 кращих шеф-кухарів України за версією Фокус-лістингу, Євген  Клопотенко — популяризатор української кухні на світовій культурній та кулінарній арені, ініціатор включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
  • Кухня — суворе середовище, тут потрібно працювати головою та мати фізичну силу. Потрібно бути обізнаним з роботою обладнання, знати технологію приготування страв згідно з технологічними картками, вміти підтримувати чистоту на  своєму робочому місці. А головне — бути керівником колективу.
  • Я кухар, але в душі в мене живе і кондитер. Хліб — це про чесність.
  • Зараз я, як і багато небайдужих українців, намагаюся допомагати людям. Майстер-класи для дітей – це мій маленький внесок у велику волонтерську справу.

Студенти щиро  дякували Андрію  за такий екскурс у спеціальність, і не виключено, що хтось із них через деякий час віллється в Андрієву кулінарну команду.
Бажаємо усім нашим випускникам високих досягнень на кулінарному Олімпі!

Т.А. Кудайнетова