Практика – перший крок до професійного зростання

10 січня на цикловій комісії  Харчових технологій та ресторанного бізнесу відбулась  студентська конференція – форум серед  студентів IV курсу спеціальності  Харчові технології.

З метою поглиблення та різностороннього вивчення сучасного стану підприємств ресторанного господарства, ознайомлення з новітніми технологіями в приготуванні страв і кондитерських виробів та сучасними методами роботи та обслуговування, зібралися на просторах онлайну майбутні техніки-технологи. Майбутні професіонали кулінарної та кондитерської справи, в руках яких буде рух в напрямі змін та оновлення в ресторанній індустрії.

Для впровадження інновацій  потрібні працівники-новатори, які спроможні надавати та впроваджувати ноу-хау для переходу до нових поколінь технологій галузі харчових технологій.  І саме так позіціонували себе студенти на конференції.

Теми доповідей  студентів мали широкий обрис. Від України до стран  Італії, Швеції та Німеччини.  Від сучасного обладнання  та інвентаря до історії  українського традиційного приготування страв та інновацій в сфері кондитерського мистецтва .

Особливо були відмічені доповіді:

«Новітні технології приготування кондитерських виробів на прикладі кондитерського цеху готелю «Харків Палас»»Тахтаулова Ю. гр. ТХ-432. Юлія зробила акцент на проблемі здорового харчування та  окреслила аспекти поліпшення зовнішнього вигляду та регулювання консистенції виробів. Стабілізатори забарвлення, гелеутворювачи та піноутворювачи – карратин, ксантанова камедь, каратиноноїди поруч з натуральними барвниками куркумой та ягодами бузини — такі пропозиції запропонувала Юля ввести в свій заклад.

 

«Сучасний погляд на італійську кухню на прикладі  піцерії» Дубенко К. гр. ТХ-430.  Катерина наголосила, що піца інтернаціональна страва та запропонувала ввести до меню піцу з Японії «окономияки» – зверху посипають стружкою сухого тунця, який ворушиться від пари гарячої піци. Для гурманів було запропоновані піца з кульбабою та річковими ракими, для вегетаріанців індійська піца з маринованим імбиром та сиром тофу. 

 

«Особливості національних традицій та звичаїв України в харчуванні та обслуговуванні» – Абакумова А., Поколодний В. гр. ТХ-430.  Анастасія розповіла про роботу київського ресторану « 100 років тому вперед» де поєднали українські рецепти і сучасні техніки для того, щоб створити нові традиції української кухні без стереотипів.  «100 років тому вперед – це команда сміливців, яка взяла на себе відповідальність показати гастрономічну Україну з автентичними рецептами української кухні, яка має шалену енергетику, величну історію та неймовірний потенціал для розвитку. І моє бажання бути часткою такої команди».

Володимир Поколодний  дослідив українськи стародавні прилади для приготування страв та самі страви. Цікавинками стали ночви та макітра,страви зубці та путря, соложеники та качана каша. Розповів Володимир  і про їстівні квіти та рослини, які використовували наші пращури кулінари – любисток , стрілолист, рогіз,кульбаба. «Інновації – це фінансовий прорив, який обіцяє зростання прибутку підприємства. Я вважаю «точкою зростання» бізнесу є інновації  поєднані з національними традиціями» – таку думку висловив вже майже технік- технолог харчування, майбутній менеджер ЗРГ Володимир Поколодний.

 

Хухрянська М. гр. ТХ-430.  Тема: «Ресторан «Каша маслом».   Приклад релокації  ЗРГ під час війни». Мережа  ресторанів «Каша маслом» стала першою в Харкові, що працювала у форматі «шведської лінії»  годувала харків’ян понад 20 років, Смачна традиційна кухня, швидке обслуговування й доступні ціни зробили заклад популярними серед містян, особливо серед студентів. Після 24 лютого усе змінилось. Марія розповіла про державні програми підтримки бізнесу, досвід переїзду у Чернівці.  А головне переїхало не лише обладнання, але й працівники – кухарі  та технологи, які знають специфіку роботи й меню.

Студенти обговорювали, ділились досвідом , задавали один одному професійні питання, визначалися з майбутнім.

Циклова комісія  Харчових технологій та ресторанного бізнесу
бажає нашим студентам успіхів,
бути новаторами та не боятися кулінарних єкспериментів.

Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии запрещены.