Концерт-реквієм до Дня Перемоги

Відлунням минулих і сьогоднішніх боїв була пронизана літературно-музична композиція «Перемога одна на всіх», яка пройшла у Харківському кооперативному торгово-економічному коледжі 8 травня 2018 року і була присвячена Дню пам’яті і примирення та Перемоги над нацизмом у другій світовій війні.

Це світле і разом з тим сумне свято припадає на самий початок чудового місяця – травня. І в шелесті молодого листя можна ще й досі відчути відлуння минулих страшних війн, через які довелося пройти нашому народові. Коли зустрічаєш очевидця подій Другої світової війни, слухаєш його розповіді, перед очима чітко постає жах, людський біль, страшні втрати – обов’язкові супутники кривавої війни.

Студенти радо вітали почесних гостей:  ветеранів праці і ветеранів коледжу. На сцені відбувалося дійство, яке не залишило нікого байдужим. Пісні воєнних років, вірші, театралізовані постановки, присвячені важким рокам війни, створили урочисту атмосферу. «Не бути війні! Бути миру! Щастя дітям!» – трепетно звучать зі сцени слова студентів.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв війни і тилу, тих, хто загинув за мир на рідній землі. «Пам’ять не має терміну давності, пам’ять – це те єдине, крім слів, чим ми можемо висловити подяку. Згадуючи про нещастя, що принесла війна, ми доводимо, що принесені жертви були не даремні»,– зворушливо ділилися враженнями студенти.

Катерина Петрівна Вініченко, директор коледжу, вітала присутніх в залі: «Вшановування ветеранів в день Перемоги  і особлива до них увага в буденні дні – наш борг пошани до їх заслуг перед Батьківщиною. Пройшли роки, загоїлись рани, зросли повоєнні покоління… Усе менше залишається учасників тієї страшної війни… Честь і шана живим! Вічна слава загиблим!»

Бабиніна Катерина, голова студентської ради і ведуча дійства: «Прагнення миру – всесвітнє. Та мир неможливий до того часу, поки кожен не наведе лад у власній душі, визначиться з духовними цінностями, стане більш терплячим до людей навколо. І коли кожен буде жити в гармонії з собою, то зможе збудувати добрий, безпечний світ для всіх».

«Народне горе ніколи не забувається,– застерігає бути чесними перед героями днів минулих і сьогоднішніх Голубятніков Олександр. – І в будні, і в дні свят пам’ятаймо тих, хто не повернувся з війни, і тих, хто дожив до наших днів».

Викладач В.В.Панченко