Екскурсія в Дніпро: мандри з професійним підтекстом

Просто мандрувати – це нудно.
А от мандрувати з метою – це захопливо й корисно.
С. Шрайвер

2-3 листопада 2019 р. збірна група студентів 2 і 3 курсів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» під керівництвом викладачів  Кубло Н.В. та Моренко О.Ю. з екскурсійною поїздкою відвідали місто Дніпро. Екскурсія була присвячена знайомству з містом, його культурними та історичними місцями, а також з вивченням діяльності закладів ресторанного господарства та готельного бізнесу.

Перше знайомство з містом розпочалося з поселення до хостелу «Rainbow House», в якому студенти на власні очі побачили роботу адміністратора та обслуговуючого персоналу готелю.

За час подорожі студенти відвідали вуличну експозицію «Шляхами Донбасу» першого в Україні музею АТО під відкритим небом, створеного за ініціативи учасників АТО і волонтерів у 2016 р.

Не оминули увагою пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи, який служить всім нам попередженням про тяжкі наслідки людських помилок.

Екскурсантів зацікавив найбільший пам’ятник Т. Г. Шевченку не тільки в Україні, але й у світі (понад 22 м), що є центром паркової композиції на території Монастирського острова, потрапити на який можна по пішохідному мосту. Тут з оглядового майданчика відкривається прекрасна панорама на місто та на річку Дніпро, яка просто зачарувала наших студентів.

У музеї українського живопису  всіх вразила арт-експозиція молодих українських художників, яка присвячена Хеловіну.

По-справжньому відчути смак мистецтва студенти змогли в галереї-кафе «Van Gogh».

У центрі одного з найстаріших парків міста ім. Лазаря Глоби відвідали озеро, навколо якого розміщені атракціони та літній театр. Він побудований у вигляді гігантської мушлі, тому і отримав народну назву «ракушка». На озері є оригінальний пам’ятник Маленькому принцу, знайомому всім персонажу всесвітньо відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері.

Здійснили прогулянку  Набережною Дніпра, яка є найдовшою пішохідною набережною в Європі (завдовжки майже 32 км). Зараз це місце  приємного відпочинку дніпрян та гостей міста в чисельних закладах ресторанного та готельного господарства. Майбутні ресторатори не могли собі відмовити у відвідуванні декількох з них,  щоб не тільки відпочити й перекусити, а й проаналізувати переваги та недоліки в організації їхньої роботи – поєднали приємне з корисним!

Та все ж найбільше наших студентів вразило відвідування одного з найбільших у місті торговельно-розважального комплексу «Мост-Сити Центр», а також 30-ти поверхові башти-хмарочоси постмодерного стилю або башти-близнюки – найвищі житлові комплекси в Україні. Незабутньою стала й вечірня прогулянка на кораблі по Дніпру.

Позитивні враження залишилися й від проживання у хостелі та часу, проведеного в дорозі, адже головне, що всі трималися разом, підтримували один одного, допомагали. То ж завдяки цій екскурсії ми переконалися у дійсності вислову визначного британського державного та політичного діяча, успішного письменника-романіста Бенджаміна Дізраелі: «Подорожі привчають до толерантності».

Н.В. Кубло